Žijeme v uspěchaném světě, kde na zdravou výživu zpravidla nezbývá prostor ani čas, a tak k naplnění našich stravovacích potřeb stačí rychlá občerstvení. K péči o naše zdraví je však nutné zabývat se tím, z čím je naše každodenní strava tvořena a obsahuje-li potřebné množství vitamínů a minerálů, které našemu zdraví velmi prospívají. Nemalý počet zdravotních problémů vzniká právě v důsledku špatných stravovacích návyků a následně nedostatku látek nezbytných pro naši zdravou výživu. Jednou z nich je hořčík. Nejnovější průzkumy hovoří o tom, že jeho příjem je u populace v současné době nedostatečný.
Hořčík hraje v organismu nezastupitelné role. Můžeme zmínit například pozitivní vliv na schopnost svalové kontrakce, činnost mnoha enzymů v organismu, podporu přeměny látek a energie, ve spolupráci s vápníkem má podíl na mineralizaci kostí a tvorbě bílkovin, a další. Dále také ovlivňuje regulaci přenosu nervových vzruchů a ovlivňuje i imunitu. Nepopiratelný je rovněž jeho vliv, který působí proti vzniku ledvinových kamenů s obsahem vápníku, a ženám pomáhá při potížích spojených s premenstruálním syndromem. Nemalý vliv má i na psychiku především díky tomu, že vrací vnitřní vyrovnanost a zklidňuje emoce.
Jak tedy bylo ukázáno, hořčík značně působí na náš organismus, zdraví i dobrou duševní kondici.
Nyní se podívejme, co bychom museli dělat pro zajištění potřebné denní dávky hořčíku, která se pohybuje mezi 300 až 600 mg. Denně bychom tedy museli sníst přibližně 0,2 – 0,5 kg luštěnin, 1 kg celozrnného chleba, 1,5 – 2 kg masa, 1 kg brambor, 0,5 – 1 kg listové zeleniny nebo vypít 2 – 3 l mléka. Uvedená čísla můžeme shrnout tak, že obstarat organismu potřebnou denní dávku hořčíku běžným stravováním je velmi obtížné až prakticky nemožné. A proto bychom měli doplňovat hořčík vhodným doplňkem výživy, anebo alespoň pomocí vybraných minerálních vod.
Mezi příčinami nedostatku hořčíku nefiguruje pouze jeho nedostatečný příjem. Dále do těchto příčin můžeme zařadit vysokou spotřebu alkoholu, používání diuretik nebo také užívání některých antibiotik.
Příčiny nedostatku hořčíku už známe, a proto se nyní podíváme na jeho projevy. V důsledku většího nedostatku se mohou dostavit svalové záškuby, arytmie, tetanie a svalová slabost.
Máme-li se těmto problémům vyhnout, a chceme-li si vytvořit vhodné a žádoucí podmínky pro dobrou celkovou, tedy psychickou i fyzickou kondici, můžeme si vybrat vhodné produkty z našeho internetového obchodu.
Nejvíce přijatelné jsou pro naše tělo organické formy vázaného hořčíku, a to zejména ve formě laktátu. Mezi vhodné kombinace můžeme zařadit například hořčík a vitamín B 6, který se rovněž významně do ochrany našeho zdraví zapojuje. Mimo jiné ho můžeme znát jako tzv. vitamín na nervy, ale jeho role tkví také v udržování zdravého imunitního systému.
Udělejte první krok ve zdravém způsobu života a zakupte si některý z doplňků výživy v našem OK-obchodě.
Šicí stroj Lucznik 419 Milena
Šicí stroj Lucznik 510 Anna
Trezor na zbraně s dvoutřetinovou cenou, ve slevě 33%!
Šicí stroj Lucznik 2050 Magdalena + dárek
Overlock Lucznik 720 D-4
Šicí stroj Lucznik 2005 Amelia